השחקנים ולריה ברוני-טדסקו, סבסטיאן קוך ובריאן קוקס בין אורחי הפסטיבל הקרוב

ולריה ברוני-טדסקי, המככבת בסרט הפתיחה של הפסטיבל "חיים משוגעים" תתארח השנה בחיפה, ולצדה שורה ארוכה של שחקנים , במאים, מפיקים ויוצרי קולנוע וטלוויזיה מכל העולם. בין האורחים גם סבסטיאן קוך, השחקן הגרמני המצליח ("חיים של אחרים", "הנערה הדנית", "גשר המרגלים" ועוד)  המככב בסרט "ערפל באוגוסט" ובריאן קוקס, שחקן התיאטרון והקולנוע הבריטי המוערך, כוכב הסרט "המטפלת".

סבסטיאן קוך כוכב "ערפל באוגוסט"

 

 

למעלה משמונים אורחים, יוצרי קולנוע וטלוויזיה מכל העולם, יתארחו בשנה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-32 חיפה. הם ינכחו בהקרנות סרטיהם וחלקם יגישו כיתות אומן וסדנאות ליוצרי קולנוע ישראלים. מפיק הקולנוע השוויצרי הנודע, זוכה 6 האוסקרים, ארתור כהן, מגיע לפסטיבל כאורח מיוחד. כהן חוגג בימים אלה 90, והוא ינכח בהקרנה של עותק משוחזר דיגיטלית של הסרט הקלאסי שהפיק "הגן של פינצי קונטיני", יצירת המופת שבייים בשנת 1970 ויטוריו דה סיקה. 

מרתה פיינס, הבמאית הבריטית שזכתה בשבחי הביקורת ובפרסים בינלאומיים על סרטיה "אונייגין" (בכיכובו של אחיה רייף פיינס וליב טיילר) ו"כרומופוביה" (בכיכובם של פנלופה קרוז, קריסטין סקוט תומאס ואיאן הולם) תגיש כיתת אמן מיוחדת ובה תציג את הפרויקט החדשני שלה, המשלב אומנות, קולנוע וטכנולוגיה של בינה מלאכותית Nativity, פרויקט שהוצג במוזיאונים בעולם ובהם ה - V&A  והנשיונל גאלרי בלונדון. פיינס גם תיקח חלק בצוות השיפוט בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי. 

גם הבמאי האיראני מוחסן מחמלבאף יגיש השנה בחיפה סדנה מיוחדת, סדנת הכנה לפיצ'ינג ליוצרי קולנוע ישראלי. מחמלבאף הוא מאי, סופר ופעיל זכויות אדם ונחשב למובילי הגל החדש של הקולנוע האירני. הוא מגיע השנה לפסטיבל עם עותק משוחזר של סרטו "הלילות של זייאנדה רוד", סרט שהוחרם ונחתך על ידי הצנזורה במולדתו אחרי הקרנה אחת בלבד, והשנה הוברח עותק ממנו למערב. 

זקי דמירקובוץ, הבמאי הטורקי, שילם גם הוא מחיר כבד על פעילותו החברתית-פוליטית וריצה שלוש שנים בכלא הטורקי, ללא משפט. הוא במאי עצמאי שנודע בעשייה הבלתי מתפשרת שלו, ומקדיש את סרטיו לדילמות חברתיות ומוסריות. סרטו "גחלת", שהוקרן לאחרונה בפסטיבל טורונטו, הוא הסרט החמישי של דמירקובוץ המוקרן בפסטיבל חיפה. 

הבמאית הצרפתייה לולה דואיון, שביימה את הדרמה בכיכובה של קריסטין סקוט תומאס In Your Hands (שהוקרנה בפסטיבל חיפה 2011), מגיעה לחיפה השנה עם הסרט "המסע של פאני", המבוסס של אירועים אמתיים שהתרחשו בשנת 1943 ועוקב אחרי ילדה בת 12 שהנהיגה קבוצה של ילדים מבית מחסה בצרפת אל מעבר לקווי הנאצים, לשוויץ. פאני בן עמי בת ה - 86, שעל חייה מבוסס הסרט, מתגוררת בישראל, ותהיה אורחת כבוד בהקרנה. 

הבמאית לולה דואיון

 

הבמאי ההונגרי יאנוש סאס, מהחשובים בבמאי הקולנוע ההונגרי של היום, ייקח חלק בצוות השופטים של תחרות כרמל לקולנוע בינלאומי, וכן ישתתף בפרויקט MIX לקידום עשייה קולנועית יהודית-פלסטינית.  

בין האורחים הנוספים: הבמאי הבריטי ג'יסון קונרי, השחקן הנודע אדריאן טיטייני, הבמאי הרוסי אלכסנדר קוט,פול פואט - במאי, תסריטאי, מוזיקאי ואמן מדיה אוסטרי יליד ערב הסעודית, ואנדרי מאלב-באבל, נכדו של הסופר הגדול איסאק באבל, שינכח בההקרנת הסרט התיעודי על סבו, "למצוא את באבל".