הוענקו פרסי היצירה הצעירה - לסרטים של תלמידי תיכון מרחבי הארץ

התשמע קולי" (של תיכון באר טוביה), "אימאן" (של תיכון מקיף ח' מראשון לציון) ו"שבט ושמו חיפוש" של קריית החינוך 'רביבים' ראשון לציון זכו בציון לשבח בתחרות היצירה הצעירה של פטיבל הסרטים חיפה, ויקבלו מענק מרשת האוזן השלישית ורשת סטימצקי. 

בנימוקי השופטים נאמר כי הסרט "התשמע קולי" עוסק בנושא שקשה למצוא בני נוער המתמקדים בו, וקשה למצוא בני נוער הבוחרים בדוקו-אקטיביזם. יוצרי הסרט משמיעים את קולה של גיבורה המספרת את סיפור חייה הקורע לב, ומאפשרים לה להתבטא גם באמצעות יצירותיה המצוירות. אט אט הם חושפים בפני צופיהם את התהיה שמא החיים דווקא כאן, בארץ, קשים לה יותר. 

על הסרט "אימאן", שגם הוא זכה בציון לשבח, אמרו השופטים כי מדובר בסרט אמיץ, המשתמש בשפה קולנועית ייחודית. האנימציה אמנם אינה מקלה על הצופה, אבל היא מעניקה לסרט עומק גם מבחינה תכנית וגם מבחינה אומנותית. גיבורת הסרט 'תקועה' במגבלות הנישואין, התרבות והמסורת, אבל ממש כמו יוצרת הסרט, גם היא מגלה אומץ וכאשר היא משתחררת מהכבלים ועוזבת את הבית, היא נתקלת בסיום המפתיע, הבוגר והכה אקטואלי של הסרט בפרט והחיים בכלל.

"שבט ושמו חיפוש" זכה בציון לשבח בזכות הדרכים הקולנועיות המעניינות והמתאגרות שבו בחר לספר את סיפורה של הגיוברה, הנמצא במסע חיפוש. חיפוש אחר האהבה, חיפוש אחר הזהות. כמו הגיבורה, ניכר מן הסרט כי גם היוצרת שלו מחפשת, בעיקר דרכים לספר את המסע, וכמו הגיבורה, היא מגבשת את זהותה תוך עשיית הסרט. זוהי קולנוענית עם פוטנציאל גדול. 

פרס הסרט החיפאי העלילתי מוענק לסרט   "ממך לא ציפיתי"-   יוצרי הסרט בוגרי בית הספר הריאלי העברי בחיפה, סניף בית בירם. מנימוקי השופטים: דרמת מתח,  תסריט הדוק ושנון ,עריכה  נכונה ומשחק טוב. סרט רווי תהפוכות  השומר על מתח והפתעה עד לסיום.

מענק דיגיטל ויז'ן לסרט  תיעודי - מקום III,  מוענק לסרט " ללא מילים" (מבית הספר עמקים תבור).  וכך, בין השאר, נימקו זאת השופטים: ברגישות , איפוק, עריכה טובה ומבנה השומר על גורם ההפתעה, מעבירים יוצרי הסרט את אהבתו וכמיהתו  של אב  המלווה את ילדתו הפגועה, בתקווה ואמונה שתחזור להיות הילדה שהייתה.

מענק עירית חיפה לסרט העלילתי מקום III – מוענק לסרט "חלומה של אישה" (מבית הספר מקיף אבן ח'לדון – עראבה): מנימוקי השופטים: הסרט מציג סיפור לא מוכר מספיק על סוגיית האימוץ בחברה המוסלמית, ובו דמות גברית מלאה, קרועה, מעוררת הזדהות ואמפטיה. 

 מענק הקרן החדשה לקידום יצירה צעירה לסרט תיעודי – מקום II מוענק לסרט "המעבר" (מבית הספר הרצוג בית חשמונאי). מנימוקי השופטים:  סרט נהדר, רגיש ובוגר מאוד באיפוק שלו.  הסרט מצליח לגעת בכמה מישורים בו זמנית ולבטא תהליכים פיזיים ונפשיים כאחד, העוברים על  צעיר טרנסג'נדר. ההורים, באומץ ובכנות שלהם, מרחיבים את נקודת המבט של הצופה והופכים את הסרט למורכב, מעניין ומחדש אף יותר.

מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי לקידום יצירה חברתית צעירה לסרט עלילתי– מקום II - מוענק לסרט "אדום" (מבית הספר תיכון אחד העם פתח תקוה). דברי השופטים: סרט חזק המצליח להעביר את הרגשת האין אונים של ילדה המלווה את אמה החולה במאניה דיפרסיה. בזכות התסריט השומר על גורם ההפתעה, בזכות הצילום, העריכה והמשחק הטובים, מצליחים יוצרי הסרט לשתף את הצופים בחרדה ודאגה לקראת הבאות.

מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי לקידום יצירה חברתית צעירה לסרט התיעודי הטוב ביותר מוענק לסרט  "אל יהודייה" (מבית הספר ויצ"ו נהלל)  עליו כותבים השופטים: סרט מעניין, מעורר מחשבה ומרגש. הסרט מציג מנקודת מבט אישית משפחה מעורבת לאב מוסלמי ואם יהודיה. התשובות של ההורים לשאלות האישיות של בתם, מספקים לצופה תובנות חדשות ומשמעותיות על נושא הנישואין המעורבים. סצנת הסיום של הגיבורה עם אחיה מספרת את כל הסיפור כולו. הבקשה שלה מאחיה היא כנראה הפתרון גם בשבילנו: "תביא חיבוק".

 מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי לקידום יצירה חברתית צעירה לסרט העלילתי הטוב ביותר מוענק לסרט "הפורץ" (התיכון לאומנויות ירושלים). נימוקי השופטים:סרט מלא רגעים מפתיעים, מקורי, בוגר, מבוים ומשוחק מצוין. הסוף אמיץ ומפתיע.