כמאתיים סרטים ממיטב הקולנוע העולמי החדש, בבכורות ישראליות בפסטיבל ה-33

מבחר של כמאתיים יצירות קולנוע חדשות מהעולם יוקרנו בפסטיבל ה-33 שייפתח בחול המועד סוכות. 

לצד סרטים זוכים בפסטיבלים החשובים בעולם, יוצגו בחיפה סרטים של יוצרים חדשים ומסקרנים וכן סרטים של המאסטרים הגדולים של הקולנוע העכשווי ובהם אנדריי זבייגנצב, אנייס ורדה, ג'יאני אמליו, הונג סאנג- סו, האחים טביאני, יורגוס לנתימוס, לוקרציה מרטל, פן-אק ראטאנארואנג, קלייר דני וראול פק.

במסגרת ההקרנות המיוחדות תהיה לצופי הפסטיבל הזדמנות נדירה לצפות ברסטורציות מרהיבות לציון 50 שנה ל"יפהפיית היום" של בונואל ו"הבוגר" המיתולוגי בכיכובו של דסטין הופמן הצעיר,  פרידה מז'אן מורו ומחווה לדיוויד לינץ, הכוללת לצד סרטיו הקלאסיים גם את "טווין פיקס - הסצנות החסרות", הסרט שאיש מצופי הסדרה המכורים לא יכול להרשות לעצמו לוותר עליו. 

 

 

בנוסף לקטגוריות הסרטים המיוחדות שבהן מוצגים סרטי אימה איכותיים (טרוף בחצות), סרטים לכל המשפחה, סרטי האומנות (סינמארט) שאינם חוששים לנסות דרכי הבעה ניסיוניות,  סרטים המציגים את הסודות הקטנים של אשפי המטבח הגדולים (דוקולינריה) ומלווים בערבי טעימות, והתכנית העשירה של סרטי התעודה מהעולם, מוצגת השנה בפסטיבל קטגורית סרטים חדשה "אקו-סינמה", קולנוע סביבתי-אקולוגי העוסק במערכת היחסים בין האדם, לטבע ולסביבה.סרטים מרחבי העולם, המזמנים חשיפה לבעיות קיימות בתרבויות מרוחקות, נזקי מזג אוויר תוקפני ותובעני, זיהום מקורות מים, אכזריות כלפי חיות בר, אטימות, ומשחקי כוח. בין הסרטים : אמת מטרידה יותר ((An Inconvenient Sequel: Truth to Power ההשפעות ההרסניות של התחממות כדור הארץ על החיים והדורות הבאים, בהשתתפות נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה וסגן הנשיא לשעבר אל גור. תודה על הגשם (Thank you for the Rain)  חייו של קיסיליו חקלאי אפריקאי, המתמודד עם השפעות מזג האוויר הקיצוני, משתנים כאשר הוא מוזמן לפריס לועידת האקלים. הנהר שמתחת (A River Below), שני פעילי סביבה נאבקים למען הצלת דולפיני הנהרות הוורודים, הנמצאים בסכנת הכחדה והסרט התיעודי עטור השבחים הפרס (Trophy) החוקר את הנושאים המורכבים של ציד חיות, גידול חיות בר בחוות לשם ציד ושימור הסביבה. הסרטים ילוו בהרצאות חוקרים ומומחים.