אתו
15-24.10.2016

ששה מיליון ואחד - Six Million and One

ששה מיליון ואחד - Six Million and One

בימוי: דוד פישרישראל/גרמניה/אוסטריה   2011
90 דקות

ישראל/גרמניה/אוסטריה 2011

תסריט ובימוי: דוד פישר

הפקה: דוד פישר, אירית שמרת

צילום: רונן מאיו, קלאודיו שטיינברג, רונן שכנר

עריכה: הדס איילון

מוסיקה: רן בגנו

מקור: פישר פיצ'רס בע"מ, תל אביב

90 דקות, עברית, אנגלית וגרמנית, תרגום לאנגלית

הופק בתמיכת: ZDF/ARTE , יס דוקו, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, משרד התרבות של אוסטריה עילית, ועידת התביעות, קרן העתיד, אוסטריה, הקרן הלאומית של הרפובליקה האוסטרית

אף אחד לא רצה לפתוח את היומן של אבא אחרי מותו, כנראה משום ששתק כל חייו. לך תדע איזה שדים יקפצו ממקום שהיה נעול כל כך הרבה זמן. אני פתחתי. מטהאוזן, גוזן, קונצקריכן, מכות, רעב, קניבליזם, הומוסקסוליאזם. השדים חגגו. כמה מקומות היו מוכרים לי מלקסיקון השואה הישראלי, אבל היו כאלה שלא שמעתי עליהם מימיי, וכמו נלקחו משר הטבעות. הזויים, דמיוניים, חסרי ממשות. נסעתי לשם עם מצלמה כדי לשנות את גורלם. חצי דרך עשיתי לבד. את החצי השני כפיתי על אחיי, שלא הסכימו להשתתף בו גם כשזחלו במערות, יערות וצריפים הרוסים, שהיו קיימים רק בתוך יומן. זה לא סרט על השואה, כי רוב הזמן צחקנו. זה סרט על אינטימיות נדירה, שהחליפה כאב בהומור מתוק ומר.

כמנהל הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה (1999-2008) הצעיד דוד פישר את הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי להישגים בולטים בארץ ובעולם. כיוצר ביים סרטים כמו "אחות קטנה, אחות גדולה", "עניין של רועים" ו"קברו אותו והוא חי". סרטו "רשימת אהבה" (2000) זכה בפרס הסרט התעודי הטוב בפסטיבל ירושלים ובפרס האקדמיה הישראלית לקולנוע, הוקרן בבכורה בינלאומית בפסטיבל ברלין 2001, הופץ לבתי הקולנוע ושודר ב- ARTE צרפת וגרמניה וב- PBS בארה"ב. החלק השני בטרילוגיה המשפחתית שלו "מוסטאר הלוך ושוב" (2011) השתתף בפסטיבל ירושלים והוקרן בבכורה בינלאומית בפסטיבל מונטריאול העולמי. "שישה מיליון ואחד" הוא החלק השלישי.

פסטיבל הסרטים ה- 32 חיפה | חוה”מ סוכות 15-24.10.2016

לכל הסרטים ›