אתו
15-24.10.2016

מילים בסרט/יענקלה רוטבליט - Lyrics by Rothblit

מילים בסרט/יענקלה רוטבליט - Lyrics by Rothblit

מילים בסרט/יענקלה רוטבליט - Lyrics by Rothblit

בימוי: דווה עוז מלמןישראל  2012
52 דקות , עברית תרגום לעברית

ישראל 2012

בימוי: דווה עוז מלמן

הפקה: יהודה ביטון, ליאת קמאי אשד

תסריט: דווה מלמן, רון עפר, דני ורטה

צילום: מני אליאס דווה מלמן

עריכה: דנה שלו

מוסיקה: דבק

מקור: יהודה ביטון הפקות בע"מ, מבשרת ציון

52 דקות, עברית, תרגום לאנגלית

הופק בתמיכת הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה

חמשת הדיסקים שהוציא יענקל'ה רוטבליט בין השנים 1978-2011 משרטטים מהלך חיים כפול; דיאלוג עם המציאות החברתית והפרטית בישראל לאורך השנים, והתפתחותו של יוצר. הסרט מבקש לעקוב אחר מהלך כפול זה.

יענקל'ה רוטבליט זכה בהכרה, בין היתר, בזכות הטקסטים שהולחנו ובוצעו בידי אחרים. שירים אלו, יפים ככל שהם, הם "רכים" יותר, קליטים יותר, הטקסטים שלהם בדרך-כלל פחות מורכבים ותובעים פחות מן המאזין מאשר יצירתו העצמאית. יוצרי הסרט רוצים להרחיב את היכרות הקהל גם ליצירה שבה אחראי יענקל'ה רוטבליט על המכלול - מכתיבה, דרך הלחנה ועד לביצוע - יצירה עשירה, מגוונת ומעוררת. רוטבליט מבטא ביצירתו מחאה פוליטית לצד כאב חשוף עצבים וכנות נוגעת, יש לו נכונות להציג שאלות מבלי לדעת את התשובות, סקרנות, מוות והתחדשות. ובמלים אחרות: את העושר והגיוון, את המעורר הזדהות והמקומם, את חוש ההומור ומה שמשאיר אותך פעור פה מנביא הזעם.

דווה (עוז) מלמן, במאי סרטים ומרצה לקולנוע, הוא בוגר החוג לקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב. הקרדיטים שלו כוללים את "מלבן של שמש", על הסופר ומספר הסיפורים יוסל בירשטיין, ואת "ימי צילום" שהשתתף בפסטיבלים רבים בעולם.

פילמוגרפיה: מלבן של שמש (2001), ימי צילום (2005).

פסטיבל הסרטים ה- 32 חיפה | חוה”מ סוכות 15-24.10.2016

לכל הסרטים ›